Автомобилен форум - Пазарджик

ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ АВТОМОБИЛНИ И ТУНИНГ ЕНТУСИАСТИ

Начало форум Начало форум

Дата и час: Пон Юни 18, 2018 1:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 12, 2006 5:30 pm 
g-tech
Аватар

foho написа:
gsi_0890 аз го четох това в опел форума преди но исках да попитам колегата Brezel какво ще каже по въпроса какви са неговите наблюденя понеже доста хора от опел клуба казват че се имало чувствителна разлика в работата на мотора, ставал доста по-пъргав..... и все пак да се върнем към темата Brezel можеш ли да дадеш разликите в проценти преди и след смяната на чипа и имаш ли го този чип и колко кинти :) мерси предварително

в проценти до 13% за обикновенни атм. бензинови за другите видове двг-та непомня на изуст и много зависи от състоянието на двг-то но определено "Brezel" може да даде по-точен отговор защото с това се занимава все пак :D

ИМА СИ МЕСТА ЗА ПРОЯВИ, НО НЕ И В ГРАДА НИ.

Изображение
ИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 12, 2006 7:08 pm 
Нов член

xa xa :lol: :lol: 13%на на атм-мотор друг път. :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 12, 2006 8:29 pm 
Шофьор
Аватар

niiiki написа:

Ами незнам ...и намен ми се виждат много 13% но има хора които твърдят че ги постигат. Тоя опеловия мотор мисля че е 71 коня.
13 % идват към 9 коня. Аз съм на мение че повече от 5 коня на тоя мотор нема да се постигнат, но от де да знам нека някой да се чипоса при Вимакс и да се премери на дино и после да каже :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 12, 2006 10:24 pm 
VVT-i
Аватар

Brezel написа:
niiiki написа:

Ами незнам ...и намен ми се виждат много 13% но има хора които твърдят че ги постигат. Тоя опеловия мотор мисля че е 71 коня.
13 % идват към 9 коня. Аз съм на мение че повече от 5 коня на тоя мотор нема да се постигнат, но от де да знам нека някой да се чипоса при Вимакс и да се премери на дино и после да каже :lol:

мотора е 72 коня и му дават максимално подобрение ДО 13% .....

п.п. Brezel според теб ще има ли разлика в горенето и колко ще ми струва при тебе чип-тунинг...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 12, 2006 11:51 pm 
g-tech
Аватар

niiiki написа:

Сори за офтопика но само foho ли може да чете какво точно съм писам че пише ДО 13% :!:

Изображение
ИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 12:40 am 
Шофьор
Аватар

gsi_0890 написа:
Сори за офтопика но само foho ли може да чете какво точно съм писам че пише ДО 13% :!:

Сори бате чесно не го прочетох това ДО.

FOHO ще ти струва 180 лева. Принципно мога да ти намеря чип обаче понякога става така че някой се надъха (поразпита в някоя и друга фирма те кажат че колата ще литне) и ми поръча чип. Разликата обаче е малка и човека е недоволен. И тогава имам 2 възможности:

1. Права се на гъз и казвам че щом щом го е купил това е положението
2. Връщам си му парите и си получавам чипа като транспортните разходи си ги плащам аз и към това идва и загубеното време.

Ако си мераклич на всека цена да опиташ ми дай номера на компа до 4 дена! (после съм много зает)

Компа е DELCO а номера се състои от букви.

възможноте номера са BPKL или BJRY или BLAT или BJMC, ама най-добре се обади на Li4o да погледне колата...

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 3:21 am 
VVT-i
Аватар

Brezel написа:
gsi_0890 написа:

Сори бате чесно не го прочетох това ДО.

FOHO ще ти струва 150 лева. Принципно мога да ти намеря чип обаче понякога става така че някой се надъха (поразпита в някоя и друга фирма те кажат че колата ще литне) и ми поръча чип. Разликата обаче е малка и човека е недоволен. И тогава имам 2 възможности:

1. Права се на гъз и казвам че щом щом го е купил това е положението
2. Връщам си му парите и си получавам чипа като транспортните разходи си ги плащам аз и към това идва и загубеното време.

Ако си мераклич на всека цена да опиташ ми дай номера на компа до 4 дена! (после съм много зает)

Компа е DELCO а номера се състои от букви.

възможноте номера са BPKL или BJRY или BLAT или BJMC

Поздрави

ясно само че не разполагам с такива пари за чип-тунинг за момента ;) по-нататъка може да те потърся.
мерси все пак :roll:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 10:09 pm 
Опелист
Аватар

Здрасти Brezel, нуждая се от малко помощ от твоя страна. Вчера реших да си чистя air box-a и след това реших да видя къв е точно чипът на колата на баща ми. Моделът й е Opel Vectra A 1.8i GLS (1991 год. производство). Двигателът си е чисто OHC, та така и неможех да го видя(номерът на чипа де, не двигателя :D ). Та дали ще подобри работата на мотора ако сменя заводското ECU с твое такова, щото мислим да продаваме колата, та да работи по-добре и другият й собственик да и се кефи.

Поздрави :-)

А и едно въпросче към gsi_0890. Разбрах че си фен на OPEL, аз също. Предстои ни закупуване на друга кола. Мислим да е OPEL Vectra B, но все още се чудим кой вариант двигател да избереме. Колебаем се между 1.8 и 2.0 Кой според тебе ще е по-удачен. Намерих си и софтуера OPEL ETC, но все още не съм го инсталирал. Ако има желаещи мога да им го дам и на тях.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 13, 2006 11:49 pm 
g-tech
Аватар

OPEL написа:
......
А и едно въпросче към gsi_0890. Разбрах че си фен на OPEL, аз също. Предстои ни закупуване на друга кола. Мислим да е OPEL Vectra B, но все още се чудим кой вариант двигател да избереме. Колебаем се между 1.8 и 2.0 Кой според тебе ще е по-удачен. Намерих си и софтуера OPEL ETC, но все още не съм го инсталирал. Ако има желаещи мога да им го дам и на тях.

Ами зависи от финансова гледна точка винаги иначе 2.0 за векра е добре за да си тегли добре купето и да има динамика но зависи и кой 2.0 мотор дизел, бензин, многоклапанов, турбинен и тнт. ;)
Специално за опел имам доста техн. софтуер и малко специализиран и преди около месец го обнових с нови версий а и софта си е софт и не се раздава тукутака :twisted:
Поздрави и на теб.
За да може да ти кажат варианти за чип-тунинг винаги им прябва номера на компа.(контролера) а него го пише на кутията му като например:
LE - Jetronic (фамилията на контролера)
BOSCH 0 280 000 334 (номера му по BOSCH)
GM 90 231 656 (номера му по опел каталозите)

Изображение
ИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 14, 2006 12:26 am 
Опелист
Аватар

Мерси за информацията. :-) А софтуер бол бе човек. Във всеки торент автомобилен софтуер бол. :-)

За сега май се спряхме на 2.0 16V Ecotec. Ще решим занапред. Мисля че тези 136кс са добре за това купе. Искаме да е по-мощна защото патуваме много често до София и по магистралата ни омръзна да ни светкат зад нас некви кошници. А и Ecotec-ите са доста добри и здрави мотори. Верно че не е като c20xe но пак е добре и е от по-ново поколение. Мерси пак за инфото.

Поздрави. :-)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 15, 2006 10:08 pm 
Шофьор
Аватар

Принципно си е правило че със заводски части всичко трябва да работи както трябва. Та съвета ми към опел е да не пипа нищо по ЕКУто и да дава пари. Има много много други неща които биха подобрили работата на колата и си заслужава да се дадат пари за тях.Още повече че доста хора се плашат като има кажеш че е правено нещо по електрониката защото те веднага го свързват с бъдещи проблеми (особено когато не разбират) Та продавай така и готово.

А ако става въпрос за мотор бих посъветвал за дизел. Аз освен дизел друго не карам и не мисля да купувам. Сега съм мераклия на Голф 2 ТД колкото и странно да звучи :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 15, 2006 11:14 pm 
Опелист
Аватар

Верно странно звучи :D

Колкото до Опела, май май така ще направя, продавай без да пипаш. Наистина добър съвет. Ми може и да е дизел тая дето предстои да зимаме, но 2.0 DTI 2.2 DTI. Незнам колко са сполучливи тия мотори. Бензина си е бензин. Всеки си има мнение. Мерси все пак. А да знаеш каде се намира ECU-то на Вектра А 1.8i 1991 год. на производство. Че рових ли не рових под капака , ама така и чип не видех. Неска питах един човек който кара същата кола, и ми вика че бил некъде вътре , под таблото при мястото до шофиора.... :shock: :shock: :shock:

Поздрави :-)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2006 12:15 pm 
g-tech
Аватар

OPEL написа:
.......
А да знаеш каде се намира ECU-то на Вектра А 1.8i 1991 год. на производство. Че рових ли не рових под капака , ама така и чип не видех. Неска питах един човек който кара същата кола, и ми вика че бил некъде вътре , под таблото при мястото до шофиора.... :shock: :shock: :shock:

Голям смях :-D при навигатора под жапката на панело до пантите за вратата(дясна предна) махаш кората дето се намира там и отдоло (ЕВРИКА) казваш на повечето където незнаят и какво имат под капака
да си ......... нещо изодзадзе и да си гледат пътя че ми писва от такива.
:!: "Типична Българска черта знае незнае само съвети дават и като им докажеш че не са прави почват да се сърдят и тнт." :!:
Та както казват старите хора "КОЗАТА СИ ИСКА ПРЪЧ" :-D

Изображение
ИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2006 1:02 pm 
Опелист
Аватар

:-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 16, 2006 4:18 pm 
Шофьор
Аватар

малко spy foto :-D

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 275 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа