Автомобилен форум - Пазарджик

ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ АВТОМОБИЛНИ И ТУНИНГ ЕНТУСИАСТИ

Начало форум Начало форум

Дата и час: Чет Яну 18, 2018 11:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Приеха новите наказания по ЗДвП
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2007 11:42 am 
g-tech
Аватар

Цитат:
Глобите за превишаване на допустимата скорост от шофьорите бяха увеличени значително с приетите окончателно от парламента промените в Закона за движението по пътищата, внесени от правителството.
Водач, който повторно превиши максималната разрешена скорост на движение с повече от 31 км/ч, ще се наказва с глоба 300 лева и с лишаване от правоуправление за три месеца. За превишаване на разрешената в населено място максимална скорост с 10 км/ч е предвидена глоба 10 лева, с от 11 до 20 км/ч - 30 лева, с от 21 до 30 км/ч - 100 лева, с от 31 до 40 км/ч - 150 лева и един месец лишаване от правоуправление, с от 41 до 50 км/ч - 200 лева и два месеца лишаване от правоуправление, а над 51 км/ч - 250 лева и три месеца лишаване от правоуправление. За превишаване на разрешената максимална скорост извън населено място от 21 до 30 км/ч е предвидена глоба 50 лева, от 31 до 40 км/ч - 100 лева и един месец лишаване от правоуправление, от 41 до 50 км/ч - 150 лева и два месеца лишаване от правоуправление, и над 51 км/ч - 200 лева и три месеца лишаване от правоуправление. Временно, но до 6 месеца, ще се отнема книжката на водач, който шофира с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 промила, установена с медицинско изследване или с техническо средство или е под въздействието на друго упойващо вещество, както и при отказ да бъде проверен с дрегер или да даде кръв за медицинско изследване. С отнемане на шофьорската книжка от 1 до 12 месеца и с глоба от 200 до 500 лева ще се наказва този, който управлява кола с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 промила до 1,2 промила, включително. Водач със стаж до 2 години и водач на МПС за обществен превоз на хора и опасни товари ще се наказва за същото нарушение с лишаване от право да управлява от 2 до 12 месеца и с глоба от 300 до 600 лева. За повторно нарушение се предвиждат лишаване от правоуправление от 1 до 3 години и глоба от 1000 до 2000 лева. При отказ на проверка за алкохол се отнема шофьорската книжка от 12-18 месеца до 2 години и се глобява от 500 до 1000 лева. В закона беше записан и едномесечен срок, в който трябва да бъде платена наложената глоба, като санкциите до 50 лева няма да могат да бъдат обжалвани. Глобата ще може да бъде плащана и на пътя с фиш, срещу което шофьорът ще получава обратно талона си. Движещите се по пътя коли ще трябва да имат светлоотразителна жилетка, обезопасителен триъгълник, аптечка и пожарогасител. В измененията на закона са въведени и редица правила за това, къде да се возят децата в зависимост от възрастта им.

Ха да видим дали шоферите ще се замислят как ще карат и в какво състояние или ще разберем какво ще е по пътищата ни :roll:

ИМА СИ МЕСТА ЗА ПРОЯВИ, НО НЕ И В ГРАДА НИ.

Изображение
ИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 14, 2007 12:32 pm 
Майстор на драга
Аватар

Според мен все още са малки цифрите на глобите, няма да се променят кой знае колко нещата, трябва да е доста по солено, поне според мен :roll:

Последна промяна ThE_NeXt_LeveL на Пон Мар 05, 2012 5:47 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: И според мен трябва глобите да са по големи ,
МнениеПубликувано на: Нед Юни 17, 2007 9:29 pm 
Нов член
Аватар

а за жилетките няма да си купя и това е !
Вярно ли е това че който има глоба ако не я плати ще му вземат книжката

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: И според мен трябва глобите да са по големи ,
МнениеПубликувано на: Нед Юни 17, 2007 10:51 pm 
The Pilote
Аватар

tohito написа:
а за жилетките няма да си купя и това е !
Вярно ли е това че който има глоба ако не я плати ще му вземат книжката

Ако не я платиш до срок до 20 дена мисля я взимат...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2007 2:05 pm 
Модератор
Аватар

А честито ми тогава,вчера превиших скороста :sad: с 35 км. Май ще си търся шофер.А най ме е яд 4е небях само аз на пътя ама кво да напраиш,то ще му се върне :evil:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2007 3:59 pm 
g-tech
Аватар

ico_one написа:
А честито ми тогава,вчера превиших скороста :sad: с 35 км. Май ще си търся шофер.А най ме е яд 4е небях само аз на пътя ама кво да напраиш,то ще му се върне :evil:

къде стана тва бе бате Ице?
няма да са плашиш то всичко са връща рано или късно ;)

ПП. е точно за Калояново ли деба и късмета
:sad: :sad:

Изображение
ИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2007 5:59 pm 
Модератор
Аватар

Аз ще си карам с акта до 28-ми другия месец,така че за калояново ще си шофирам,пък и на пистата нема полиция ;) Стана на околовръстния при Парк Острова,имало ограничение 40 пък аз карам с 75км. Яд ме беше ше небях само аз на пътя и то в тва платно ама , е...ам ги ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2007 6:23 pm 
g-tech
Аватар

ico_one написа:
Аз ще си карам с акта до 28-ми другия месец,така че за калояново ще си шофирам,пък и на пистата нема полиция ;) Стана на околовръстния при Парк Острова,имало ограничение 40 пък аз карам с 75км. Яд ме беше ше небях само аз на пътя и то в тва платно ама , е...ам ги ;)

доста хора (познати) изгоряха там :sad:

Изображение
ИзображениеИзображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 29, 2007 6:41 pm 
Малкия Бръм
Аватар

Ми то там има баси ограничението - 40 на тоо път :screwy
Ще идеш на 28 с акта ще ти го прзаверат и пак още един месец с него както мн други :-D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Приеха новите наказания по ЗДвП
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 12:53 pm 
Голфаджия-рецидивист
Аватар

Някои разбра ли за какво става на въпрос с глобите за мръсна кола,да сподели .Какви са санкциите и по какъв метод ще се определя дали е мръсна колата или се си наща работа някои от горе си е направил верига от авто мивки и трябва да се превлича клиентела :smt017 и хоп веднага се прокарва ново законче.Тия хора вред ли са :screwy отново ще се скубе пари от народеца деба :smt011 :censo :18+

Голфаджия с пари е като...ба ли го, ама е по-зле от жена с пари

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 2:36 pm 
Титла по избор
Аватар

ilia_d написа:
Някои разбра ли за какво става на въпрос с глобите за мръсна кола,да сподели .Какви са санкциите и по какъв метод ще се определя дали е мръсна колата или се си наща работа някои от горе си е направил верига от авто мивки и трябва да се превлича клиентела :smt017 и хоп веднага се прокарва ново законче.Тия хора вред ли са :screwy отново ще се скубе пари от народеца деба :smt011 :censo :18+

Ами то по нашите улици как да караш чиста кола. Ида на автомивка докато се прибера и колата става с 1 пръст прах по нея а карам с 30км/ч......

В другите страни кола се мие в месеца по 2 пътии пак са им чисти.... И камери ще слагат за милиони левове но дупките са все повече и повече....

СТАЧКАААА !!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 04, 2011 10:28 am 
The Pilote
Аватар

По-солени глоби за нарушителите на пътя от днес

Цитат:
От днес влизат в сила последните промени в Закона за движение по пътищата.

Освен по-големи глоби за нарушителите, с тях се очаква да се намалят и възможностите за корупция при пътните полицаи.

Това ще стане чрез въвеждането на електронния фиш. Той ще съдържа всички данни, които има в хартиения. Ще се изпраща на нарушителя с препоръчано писмо.

Ако глобата бъде платена в 14-дневен срок, има 30% отстъпка. Глобите до 50 лв. с електронен фиш обаче няма да могат да се обжалват.

Около 300 камери ще бъдат поставени по пътищата на страната до края на годината. Според новите правила ако карате с 30 км/ч над позволеното в града, ще отнесете глоба от 200 лева.

350 лева и отнемане на книжката за 3 месеца, пък ще ви струва, ако карате с повече от 50 км/ч от разрешеното в населено място. Ако не сте в града, санкцията е 300 лева.

И при двата случая обаче на всеки 5 км/ч отгоре, над ограничението от 50 км/ч, ще ви глобят с по още 50 лева.

По новия закон няма да се разделите книжката си за превишена скорост извън населено място първия път, ако ви спрат. Това ще стане, ако се случи повторно.

Източник: http://inews.bg/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2012 2:45 pm 
Шофьор
Аватар

Конституционният съд (КС) единодушно сложи край на порочната практика КАТ да глобява до 50 лв. и това да не подлежи на съдебен контрол. Висшите съдии отмениха разпоредбата на чл. 189, ал. 13 от Закона за движение по пътищата с аргумента, че с нея се нарушават правата на гражданите и няколко текста от конституцията. Според отменения текст не подлежаха на обжалване наказателни постановления и електронни фишове, с които е наложена глоба до 50 лв. включително.
Разпоредбата бе атакувана пред КС от омбудсмана Константин Пенчев. Той смята, че така законово се ограничава правото на наказаните на жалба и те са лишени от ефективно средство за защита. Съдиите се съгласиха с неговото мнение.
Порочната практика на КАТ предизвика протестна подписка във "Фейсбук". Напрежението се нагнети и от идеята на „Пътна полиция” плащането на глобите да става само с фиш, за да не може да се атакуват пред съда.
И глобите на КАТ до 50 лв. ще се обжалват пред съдС решението си КС не само отмени спорния текст, но и в мотивите си обяви, че и наказателните постановления, издадени въз основа на заснемане с камера или на радар, трябва да подлежат на обжалване.

http://insurancemall.bg/

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа