Автомобилен форум - Пазарджик

ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ АВТОМОБИЛНИ И ТУНИНГ ЕНТУСИАСТИ

Начало форум Начало форум

Дата и час: Вто Окт 16, 2018 7:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Къде да НЕ ходим да си правим колите !!!
МнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 10:16 pm 
Коко_Кикера
Аватар

atanasbe написа:
koceto_pz написа:
atanasbe написа:
Искам да ви споделя мнение за газаджий те до империята по не коректно обслужване не съм виждал а и са доста некомпетентни може ли на кола с двукамерен карбуратор да пробиваш карба на място без да си го свалил повечето знаят че втора клапа е малко отворена намерех си стружки в колектора и карборатора при буталата не знам как е но ви предупреждавам че тия са много зле тия са бълкарски майстори в най лошия смисъл :roll: като се има предвид че бутилката и изпарителя и клапаните са от мен ми искаше 230лв за поставяне

Понеже познавам колегите лично,смея открито да твърдя че може би на теб цената не ти е хресала, и сега е момента да ги оплюеш!!!

колега на теб как ти се струва цената

Колега колко и на каква големина стружки се отделят?Видя ли лично с очите си как дупчат,и дали мажат с нещо свредлото за да полепват стружките по него?Сега ако нямаш против кажи точно какво ти казаха че включва тази цена.Аз обещавам утре да ги поптам и да напиша тяхния отговор!За това сме на този хал...защото си мислим че всичко можем [-( ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 12, 2010 11:23 pm 
Титла по избор
Аватар

atanasbe написа:
koceto_pz написа:
atanasbe написа:
Искам да ви споделя мнение за газаджий те до империята по не коректно обслужване не съм виждал а и са доста некомпетентни може ли на кола с двукамерен карбуратор да пробиваш карба на място без да си го свалил повечето знаят че втора клапа е малко отворена намерех си стружки в колектора и карборатора при буталата не знам как е но ви предупреждавам че тия са много зле тия са бълкарски майстори в най лошия смисъл :roll: като се има предвид че бутилката и изпарителя и клапаните са от мен ми искаше 230лв за поставяне

Понеже познавам колегите лично,смея открито да твърдя че може би на теб цената не ти е хресала, и сега е момента да ги оплюеш!!!

колега на теб как ти се струва цената

при тези газаджии нямам нито приятел нито познат(да не хване някой да ме навиква :-D )
от личен опит мога да кажа, че падналите стружки в колектора едва ли биха ти направили поразия по мотора. Когато си смених двигатела прехвърлих плочката на новия карб а тя трябваше да се разпробива, също така пробих и една дупчица в смукателния колектор.

Нали се сещаш, че вътре са попаднали стружки.
13 000 км след това колата беше духнала гарнитура на главата, като свалихме кратунката и погледнах цилиндрите, бяха :shock: в отлично състояние. Хонинга седеше и по никой от цилиндрите нямаше драскотинка.
Извода ми е(казаха ми го и други хора) че стружките изгарят преди да направят беля
Предполагам въпросните газаджии са наясно с горе-написаното

относно цените, всеки трябва да цени своя труд

попита ли за нещата които колегата pkw08 спомена
pkw08 написа:
няма нищо лошо преди да ти се извърши дадена услуга да попиташ - време за изпълнение, цена - труд, авто части и т.н.

http://www.youtube.com/watch?v=4a-ygm6wfx8 загубата

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 9:45 am 
Майстор на спорта
Аватар

230 цената е за поставяне на бутилка на изпарител прекарване на трабичките поставяне на клапаните за газта и за бензина и две дупки на карборатора и поставяне на на тази пишка за пълненето на бутилката така тва са направили от тях нови неща дета са сложили са един клапан за газта, трабичките, маркучите и муфите за дупките в карба май е това
знаеш ли кво пиша тук за да знаят другите че тия за мен лично са изманици и даже ми идва да кажи не изманици а ............ но няма
ти не седиш там като ти прават колата не знам само споделям последствия след техтните манипулации :smt005
ша кажа на жената да ги съди за нанасяне на лека телесна повреда щото се ободе на техня винт дето го беха засецали в пода на колата :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 13, 2010 7:33 pm 
Коко_Кикера
Аватар

atanasbe написа:
230 цената е за поставяне на бутилка на изпарител прекарване на трабичките поставяне на клапаните за газта и за бензина и две дупки на карборатора и поставяне на на тази пишка за пълненето на бутилката така тва са направили от тях нови неща дета са сложили са един клапан за газта, трабичките, маркучите и муфите за дупките в карба май е това
знаеш ли кво пиша тук за да знаят другите че тия за мен лично са изманици и даже ми идва да кажи не изманици а ............ но няма
ти не седиш там като ти прават колата не знам само споделям последствия след техтните манипулации :smt005
ша кажа на жената да ги съди за нанасяне на лека телесна повреда щото се ободе на техня винт дето го беха засецали в пода на колата :D

По тази логика трябва 80% от сервизите в страната да са измамници...защото видиш ли на някой му било скъпо :-k ...Неразбрах..ъъъ ТИ бил ли си по време на монтажа...и как разбра за стружките???

ПС.Сетих се че и на Сценика и на Аудито при монтажа на ГИ сваляха свещите и въртяха на стартер ,евентуало ако има нещо изпаднало в цилиндрите да излезе по лесно !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 14, 2010 9:44 am 
Майстор на спорта
Аватар

за стружките разбрах като си извадих една малко част от карба
повече няма да пиша щото няма "СМИ"
ти да не си на щат при тях :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 14, 2010 9:07 pm 
Коко_Кикера
Аватар

atanasbe написа:

Не не съм на щат при тях,ама работя с хора от 13 години...и от приказките ти разбирам що за клиент си!!!Стружки в карбуратора...а в всмукателите имаше ли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 14, 2010 9:38 pm 
Титла по избор

atanasbe,не моа разбера за к'во се оплакваш от хората,и аз ти го казах и пак щи го кажа,недей мрънка за цената,да беше питал първо !!! По горе некой не му изнася ,че дал 20 кинта за смяна на масло,тука 230 лв за поставяне .....еми и на мен не ми изнесе ,че въпросните ми пойскаха 40 лв ,за слагане на копче (копчето от едната кола на другата) епа станах и си тръгнах,не съм почнал да пиша във форума кфи са измамници и некадърници...Ти чел ли си както каза bagera ,тия стружки огромни в твоя двигател ... колкото 8мм болт,са изгорели,можеш да се зачетеш колко градуса става в двигателя ,и да видиш разбереш ,че за норматив ги няма ...

П.С.Ако беше питал тука ,кои да ти постави уредбата-на брат ми тарифата е 2 каси бира !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 15, 2010 9:18 am 
Майстор на спорта
Аватар

koceto_pz написа:
atanasbe написа:

Не не съм на щат при тях,ама работя с хора от 13 години...и от приказките ти разбирам що за клиент си!!!Стружки в карбуратора...а в всмукателите имаше ли?

ДА

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 15, 2010 11:56 am 
Майстор на спорта
Аватар

becinko написа:
atanasbe,не моа разбера за к'во се оплакваш от хората,и аз ти го казах и пак щи го кажа,недей мрънка за цената,да беше питал първо !!! По горе некой не му изнася ,че дал 20 кинта за смяна на масло,тука 230 лв за поставяне .....еми и на мен не ми изнесе ,че въпросните ми пойскаха 40 лв ,за слагане на копче (копчето от едната кола на другата) епа станах и си тръгнах,не съм почнал да пиша във форума кфи са измамници и некадърници...Ти чел ли си както каза bagera ,тия стружки огромни в твоя двигател ... колкото 8мм болт,са изгорели,можеш да се зачетеш колко градуса става в двигателя ,и да видиш разбереш ,че за норматив ги няма ...

П.С.Ако беше питал тука ,кои да ти постави уредбата-на брат ми тарифата е 2 каси бира !

Ето точките на топене на някои метали:

Цинк- 420 °C
Алуминий- 660°C
Мед- 1083°C
Стомана- 1400-1500°C
Платина- 1772°C
Иридий- 2410°C
много ми е интересно кво ще стане с двигателя ти ако стигне тия температури на топенето на алуминия :roll:
мислех да те игнорирам ама не се сдържах
а тоя дето ти е казал че се топи в двигателя алуминия му кажи В 5 ЧАСА НА ВЪРТЕЛЕЖКАТА ДА МЕ ЧАКА и ако си навит може да пробваме да турнем малко в твоя двигател
аа забравих за цената боли ме фара за парите ама искам като съм 200 кита поне да си свърши работата как трябва

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 15, 2010 3:29 pm 
Титла по избор

Еми земи си в шепичката струшки пък ела и сложи да видим кво ша стане ???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 15, 2010 6:30 pm 
Шофьор
Аватар

becinko написа:

Епа нали темата е за некадърници!?!?И за мърлячи,както в моя случай!

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 15, 2010 6:32 pm 
Титла по избор
Аватар

bagera написа:
Нали се сещаш, че вътре са попаднали стружки.
като свалихме кратунката и погледнах цилиндрите, бяха :shock: в отлично състояние. Хонинга седеше и по никой от цилиндрите нямаше драскотинка.

http://www.youtube.com/watch?v=4a-ygm6wfx8 загубата

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Апр 15, 2010 10:28 pm 
Титла по избор

Тъй като ме зайнтригува факта за стопяването на стружките и се разрових и .... греда......
2230-2580 градуса Целзий в момента на подаване на искра ... много скромна температура способна да НЕ стопи каквито и да е метали..... е може би ако карба ти е от платина мооже и да са поостанали няколко секунди ... :beeeer

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 16, 2010 4:41 pm 
Майстор на спорта

:shock: смешки и глупости на колела, двете ми коли се правят само от Борето и Жоро, изобщо не смятам и да минавам покрай друг газаджийски сервиз [-X atanasbe, "обръкал си влака, пич" :-"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 16, 2010 8:35 pm 
Коко_Кикера
Аватар

Оги написа:
:shock: смешки и глупости на колела, двете ми коли се правят само от Борето и Жоро, изобщо не смятам и да минавам покрай друг газаджийски сервиз [-X atanasbe, "обръкал си влака, пич" :-"

Опитах се да му кажа на колегата че може би...заради високата цена е останал афектиранно,но той упорито твърди че имал стружки :? Ако става на въпрос те са ми конкуренция(аларми+car audio) но са готини момчета и добри майстори и затова им правя евала :idea: .Човек винаги допуска грешки...няма перфектни майстори...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа